Salı, Mayıs 18, 2010

Himmet ağabey,sen Tokyo'nun içinden mi?
Bir dönem Türk insanını, Japonca ve Çince dövme akımında kaybettik! O andan itibaren dövme sadece metalci eylemi olmaktan çıkıp tikkylerle tanışmıştır.Bütün ülke insanı sel olup dövmecilerin kapısına yığılıp Japonca ve Çince dövmeler yaptırmıştır.Dövmeciler bu karınca yazılarını sökmüş ve hatta birr ninja olmuşlardır.
Japonya'da bi tane Japonca dövmeli gördün mü Vintage diye sorarsan ;yoooo görmedim diye cevap verebilirim!!!
-
7 den 70'e her sağlıklı Türk insanı arasında moda olan bu dövme çeşidi neden/ niçin bu kadar çok yapıldı diye komplo teorilerini tartıştık !
İki karikatür sanatınla uğraşan arkadaşım,Melo,ben ve Sinan!
Her kafadan bi ses çıktı *
Benim fikrim ise şuydu: 'manitalarının ismini Çince ve Japonca yazdırınca anlaşılmaz ve ayrılsan bile sonra da bi sorun oluşturmaz '.
-
Yıllar yılları kovaladı Türk milletinin Japonca ve Çince dövme sevdası geçmedi * vallahi bi araştırma yapılsın istiyorum dünya üzerinde bu kadar çok olan başka bi ülke var mı?Halusaten bizlerde kollarda bacaklarda göre göre Japonca alimi olduk.
-
Japonya' nın bu dövmelerden haberi olsa yemin ederim bizi kardeş ülke ilan eder ha.
-
Hani ne biliyim onların yaşam ve hayat felsefelerini uygularsın,çevrilmiş edebiyat eserlerini okursun ,2 senede bir ziyaretlerde bulunursun,Japonca kursuna gidersin ,objelerini koleksiyon yaparsın yani ne biliyim bi şekilde uzakdoğu kültürünü bire bir hayatına yansıtırsın o zaman yaptırana saygı duyarım !
-
Böyle bi 'uzak doğunun mistik havasını vucudumda yaşatmak istiyimmmm' durumu/Japonlar ve Çinliler benim için sadece Geyşa filmi ve bir milyoncu dükkanlarından ibaret değildir hal ve tavırları!/Zaten evde 24 saat Japon müziği dinler 24 saat sushi yerim edaları!
-
Sinan,dövmeci ve onun dediğine göre 'acaba ne yaptırsam?' diye gelenler ,en sonunda Japonca dövmeye karar veriyomuş!Ama bence öyle değil *Bir gece rüyalarında ak sakallı Samurai görüp sabah hemen kara kuşak ruhuyla dövmeci kapısına gidiyolar!
-
Efenim bu kabus akımı bitti ve kurtulduk sanmayın
Sonra sahayı Tribal dövmeciler aldı.Yahu sanki bütün adamlar Kıvanç Tatlıtuğ!
O dönem her erkeğin gönlünde bir tribal dövme yattı*
Herkes yağlı kollarını aynada bir Tatlıtuğ kolu gibi gördüğünden tribale bağladı*
Olsun onları da bağrımıza bastık*
Bu akımda out oldu *
-
Sonra alt kolun içine ingilizce sözler yazdırma akımı start aldı*
'Only god can judge me' en çok yazılan söz oldu .
5 sene önce Arto'da eller havaya yapan tipler ansızın punk olduğundan dolayı bu dövmeyi hemen sahiplendiler
bu da out oldu *
-
Son olarak el parmaklarının iç tarafına 'love ve peace' yazırma akımı start aldı.Özel üniversitelerde yoklamayı bu dövmeyi barkoddan okutarak yapıldığını bile duydum!''Her fani tikkiy,trend olan dövme akımını yaşamalıdır'' hayat felsefesinden yola çıkarak;ülke olarak bu akıma yürekten bağlılık duyduk.'Hangi parmakta yaşıyor ve yaşatılıyorsan' dedik .
ama olsun evlilik yüzüğü yerine dövme yaptırmayı bile bağrımıza bastık bunu niye basmıyalım dedik ve bastükkkk!

-
SONUÇ :Ülkemiz insanını daha yaratıcı ve özgün dövmelerle görmek en büyük temennimdir!
-
Ben,KÜNEFE HAYATTIR yazdırmak istiyemmmmmmmmmmmm!I love Antakya style tattoooo.no Capanisss or Çaynizzz